rahehal
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگانمفیدستان:


بادکنک‌هاى رنگى آرزو

کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خانه فیروزه‌ای > لاله جهانگرد:
بادکنک‌هایی که به شادی به آسمان می‌فرستیم، کجا می‌روند؟

بادکنک‌هایی که وقتی آن‌ها را پرواز می‌دهیم، آرزو می‌کنیم؟

آرزوهایی برای پدرها

آرزوهایی برای مادرها

آرزوهایی برای قلب‌ها و برگ‌ها

برای دریاچه‌ها و ساحل‌ها

آرزوهایی برای تمام شدن غصه‌ها

غصه‌های کوچک و دردهای بزرگ

آرزوهایی برای خوب شدن زخم‌ها

زخم‌های کوچک و خستگی‌های بزرگ

بادکنک‌هایی را که به شادی به آسمان می‌فرستیم

به سوی تو می‌فرستیم

آن‌ها را ببین

و آروزهای ما را برآورده کن

آمین!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بادکنک‌هاى رنگى آرزو بادکنک‌هاى رنگى آرزو جستجو وبلاگ اطلاعات بادکنک‌هاىرنگىآرزو بادکنک‌هاى رنگى آرزو بادکنک‌هاى رنگى آرزو خانه فیروزه‌ای لاله جهانگرد بادکنک‌هایی بادکنک‌هاى رنگى آرزو بادکنک‌هاى رنگى آرزو خانه فیروزه‌ای لاله جهانگرد بادکنک‌هایی که به شادی به آسمان بادکنک‌هاى رنگى آرزو بادکنک‌هاى رنگى آرزو کودک بادکنک‌هایی که وقتی آن‌ها را پرواز می‌دهیم، آرزو می‌کنیم؟ بادکنک‌هاى رنگى آرزو همشهری آنلاین خانه فیروزه‌ای لاله جهانگرد بادکنک‌هایی که به شادی به آسمان می‌فرستیم، کجا می‌روند؟ همشهری آنلاین بادکنک‌هاى رنگى آرزو صاحب‌خبر بادکنک‌هاى رنگى آرزو خانه فیروزه‌ای لاله جهانگرد بادکنک‌هایی که به شادی به آسمان می بادکنک‌هاى رنگى آرزو خانه فیروزه‌ای لاله جهانگرد بادکنک‌هایی که به شادی به آسمان می‌فرستیم، کجا می‌روند؟ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز و سکه سوءتغذیه حاد وج ونزوئلا از سازمان کشورهای یی استرس ز در هنگام ناهار بادکنک‌هاى رنگى آرزو آخرین خبر رحمتی آرزوی کودک سرطانی را برآورده کرد بسته‌های رنگی هدایا در دست بچه‌ها و بادکنک‌های رنگی در را آرزو کردیم برای مدل های تخم مرغ رنگی خروس مدلهایتخممرغرنگی مراحل ساخت خروس رنگی کاکل خوش نقش و فامت ای خروس تو بیا تا بلکه دنیا هم به کام ما شود آرزو سکوت از پشتِ دکمــــه بادکنک های رنگــــی به هر دامی از آرزو دانه بازی توپ های رنگی دانلود رمان روز های رنگی عكس چشم های رنگی تزیین ژله های رنگی كار با شیشه های رنگی طرح های رنگی ایرانسل چشمه های رنگی باداب سورت انواع لنز های رنگی

مطلب بادکنک‌هاى رنگى آرزو در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بادکنک‌هاى رنگى آرزو
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%af%da%a9%d9%86%da%a9%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%d9%89-%d8%b1%d9%86%da%af%d9%89-%d8%a2%d8%b1%d8%b2%d9%88/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

رحمانی‌موحد: گردشگری با سه حوزه اجتماعی، فرهنگ و اقتصاد ارتباط دارد/ دستاورهای این حوزه با تلاش و زحمت‌های دولت و بخش خصوصی به‌دست آمده است

خبرگزاری آریا – معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در تشریح عملکرد دولت یازدهم در حوزه گردشگری به سه‌وجهی بودن این صنعت و ارتباط آن با بخش‌های اقتصاد، فرهنگ و امور اجتماعی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی‌موحد، امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۶، در نشستی خبری که با موضوع ارائه گزارش عملکرد این معاونت در چهار سال دولت تدبیر و امید برگزار شد، گفت: «حوزه گردشگری فرایندی است که با سه حوزه اقتصاد، فرهنگ و حوزه اجتماعی ارتباط دارد. گردشگری حوزه‌ای سه‌وجهی است که از تأثیرات مثبتی در هر سه بخش برخوردار است.»
گردشگری بازوی توانمند دیپلماسی عمومی کشور است
او تصریح کرد: «گردشگری یک صنعت است که اجزای خودش را دارد و مطابق با نظامی که برایش تعریف شده، تولید و توزیع ثروت را در پی می‌آورد. همچنین گردشگری می‌تواند، به‌عنوان بازوی توانمند دیپلماسی عمومی، نقش ویژه‌ای در حوزه فرهنگ داشته باشد. این صنعت در حوزه اجتماعی و اشتغال هم تأثیرات مثبتی دارد و می‌تواند برای جوامع محلی، تشکل‌های حرفه‌ای و عموم مردم تحرک، نشاط، انگیزه و شادابی به‌همراه داشته باشد.»
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: «با شروع‌به‌کار دولت تدبیر و امید، گردشگری به‌عنوان فعالیتی متمایز در کشور تعریف شد، به‌طوری که رئیس‌جمهوری در اکثر سخنرانی‌های خود از گردشگری به‌عنوان یکی از اولویت‌های این دولت نام برد. البته تبدیل وضعیت حوزه گردشگری در دولت قبل به وضعیتی که در دولت فعلی شاهد آن هستیم روند بسیار زمان‌بر و پیچیده‌ای بود که فرصت پرداختن به آن را نداریم.»
دستاوردهای گردشگری حاصل مشارکت خانواده بزرگ این صنعت است
او ادامه داد: «برنامه‌ریزی‌ها برای حوزه گردشگری از نیمه دوم سال ۹۲ آغاز شد و این صنعت در مسیر عادی خود قرار گرفت. نتیجه این برنامه‌ریزی‌ها منجر به این شد که امروز گردشگری در برنامه ششم توسعه جایگاه ویژه‌ای دارد و در تدوین برنامه پنج‌ساله هم میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دارای مسئولیت مشخصی است. مجموع این اقدامات باعث شده که امروز می‌ّینیم کاندیداهای ریاست‌جمهوری مخالفتی با ارتقای صنعت گردشگری ندارند و می‌خواهند از این ظرفیت مهمی که در کشور وجود دارد بهره ببرند. این دستاورد راحت به‌دست نیامده است و حاصل مشارکت و تلاش خانواده بزرگ گردشگری است که با وجود مشکلات، کمبودها و موانعی که وجود داشت، این صنعت را در مسیر درستش قرار دادند.»
مستثنی‌شدن صنعت گردشگری از امور صنفی
رحمانی‌موحد تصریح کرد: «با تلاش سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بخش خصوصی، گردشگری در این دولت به‌عنوان صنعت شناخته شد و از قواعد جوامع امور صنفی مستثنی شد. توسعه صنعت گردشگری نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است. امروز شاهدیم که کشورهای موفق در حوزه گردشگری، برنامه‌های ۲۰ساله تدوین کرده‌اند.»
او با اشاره به اینکه امنیت یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در صنعت گردشگری است اضافه کرد: «پس از برجام برخی کشورها تلاش کردند رفت‌وآمد به ایران را محدود کنند، اما این محدودیت‌ها تأثیر چندانی نداشت بلکه برخی آسیب‌های داخلی بود که باعث پس‌رفت در حوزه گردشگری کشور شد، مانند حمله به سفارت عربستان که معادلات جذب گردشگران زیارتی را برهم زد.»
افزایش ۵۶درصدی ورود گردشگران اروپایی
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: «افزایش ۵۶درصدی ورود گردشگران اروپایی به کشور و افزایش ۱۰درصدی صدور روادید در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ ازجمله اقدامات مهم این معاونت در دولت تدبیر و امید است که بدون مدیریت یکپارچه و برنامه‌محوری به‌دست نمی‌آمد. ما باید تصمیم‌گیری کنیم و در مسیری که آمده‌ایم ایستادگی کنیم تا به مقصد مطلوب برسیم.»
تشکیل ستاد هماهنگی خدمات‌سفر و پیگیری تعطیلات زمستانی
او اضافه کرد: «در حوزه گردشگری داخلی، تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر دستاوردی مهم شناخته می‌شود، چراکه این ستاد توانسته با تجمیع امکانات و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با حوزه گردشگری، خدمات شایسته و بسیاری به مردم عرضه کند. همچنین ”تعطیلات زمستانی“ از دیگر موضوعاتی بوده است که با تمام سختی‌ها سازمان میراث‌فرهنگی پیگیری کرده و امیدواریم با ادامه دولت دکتر روحانی این موضوع به‌سرانجام برسد.»
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌های مختلف در تمام نقاط کشور باعث ایجاد شور، نشاط و امید در مردم جوامع محلی شده است، اضافه کرد: «گردشگری باعث ایجاد اشتغال، امید و توزیع ثروت می‌شود.»
واگذاری امور به بخش خصوصی و لزوم داشتن پیوست گردشگری برای طرح‌ها و پروژه‌ها
رحمانی‌موحد گفت: «بازنگری آیین‌نامه‌ها، قوانین و مقررات حوزه گردشگری از دیگر اقدامات مهمی بوده که در چهار سال گذشته با جدیت پیگیری شده است. ما توانستیم سه موضوع مهم را در حوزه گردشگری به‌سرانجام برسانیم: نخست اینکه تمام پروژه‌ها و طرح‌های تولیدی، خدماتی، ملی، منطقه‌ای و روستایی در کشور باید پیوست میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری داشته باشند تا اجرایی باشند؛ دوم اینکه گردشگری به‌عنوان یک صنعت از اجرای قانون نظام صنفی مستثنی شد؛ و سوم اینکه بیشترین اختیارعمل به بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری داده شد که در این بخش ما موظف هستیم تمام امور قابل‌واگذاری به بخش خصوصی را احصا کنیم و برای اجرای این امور از تشکل‌های حرفه‌ای و تخصصی استفاده کنیم. احصای این امور درحال‌حاضر در معاونت گردشگری درحال انجام است.»
گردشگری یکی از عوامل اعتلای شاخص شادمانی در کشورهاست
او افزود: «امروز در بسیاری از کشورها، به‌جای تولید ناخالص ملی، شاخص شادمانی موردتوجه قرار می‌گیرد و آنچه باعث اعتلای شاخص شادمانی می‌شود گردشگری است. ما هم باید به این نکته توجه کنیم و از مزایای این صنعت بیش‌ازپیش بهره ببریم. سازمان میراث‌فرهنگی در بحث توزیع مکانی و زمانی سفر هم اقدامات خوبی داشته است. امروز شاهدیم که مردم در ماه‌ اسفند هم به سفر می‌روند و در استان‌هایی مانند قزوین و سمنان که فقط معبر بودند اقامت می‌کنند. این‌ها اتفاقات سازنده‌ای برای گردشگری داخلی است و باعث توانمند شدن جوامع محلی هم می‌شود.»
معاون گردشگری معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: «ما امروز در نیمۀ راهیم. چهار سال یعنی یک‌چهارم یک برنامه ۲۰ساله بلندمدت. ما تا سال ۱۴۰۴ که باید در حوزه گردشگری به اهداف ازپیش‌تعیین‌شده‌ای دست پیدا کنیم فقط ۸ سال فاصله داریم. فرصت‌های بسیار زیادی در سال‌های گذشته از دست دادیم و در چهار سال گذشته تلاش کردیم از فرصت‌ها استفاده کنیم. اگر می‌خواهیم سیاست‌گذاری مناسبی داشته باشیم باید دستگاه متولی را به‌رسمیت بشناسیم و دستگاه متولی هم باید نگاه جامع و تعاملی به بخش خصوصی را موردتوجه قرار دهد.»
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی از ۲۲ واحد به ۵۳۰ واحد
رحمانی‌موحد، با اشاره به افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور از ۲۲ واحد در سال ۹۲ به ۵۳۰ واحد در سال جاری، افزود: «این اقامتگاه‌ها نیازمند توانمندسازی، آموزش و پایداری هستند و ما امسال این موارد را به‌طور جدی پیگیری خواهیم کرد. همچنین اجرای طرح ضربتی اشتغال و تولید در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ۷۶ روستا از دیگر طرح‌هایی است که سازمان میراث‌فرهنگی آغاز کرده است و این طرح به‌زودی در ۴ استان کرمانشاه، ایلام، کردستان و سیستان‌وبلوچستان به‌طور آزمایشی اجرایی می‌شود.»
تهیه پیش‌نویس شورای راهبری توسعه گردشگری آبی و دریایی
او با اشاره به ظرفیت‌های کشورمان در حوزه گردشگری دریایی افزود: «ما در شمال و جنوب کشور مزیت و ظرفیت دریا را داریم و تاکنون از آن بهره‌ای نبرده‌ایم. ۱۱ دستگاه به‌طور مستقیم در حوزه گردشگری دریایی نقش دارند که باید با هماهنگی و همفکری هم در این بخش گام بردارند. ما پیش‌نویس شورای راهبری توسعه گردشگری آبی و دریایی را تهیه کرده‌ایم که به‌زودی این پیش‌نویس تصویب و ابلاغ می‌شود.»
تصویب کمیسیون ارتقای امنیت گردشگران خارجی
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با اشاره به اهمیت بحث امنیت در حوزه گردشگری گفت «گردشگری باید در حوزه امنیت ملی تعریف شود. ما باید سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را در برنامه ششم که طبق آن گردشگران ورودی به کشور باید پنج‌برابر شوند اجرایی کنیم و برای اجرای این وظیفه و مسئولیت نیازمند مدیریت و استفاده از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور هستیم.»
رحمانی‌موحد اضافه کرد: «کمیسیون ارتقای امنیت گردشگران خارجی که شورای امنیت کشور در این دولت تصویب کرد وظیفه و مسئولیت دستگاه‌ها را در قبال گردشگران مشخص می‌کند.»

معاون گردشگری در ادامه این نشست به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
حمله به سفارت عربستان کاهش ۸۵درصدی گردشگران زیارتی را به‌دنبال داشت
رحمانی‌موحد در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا در مورد موانع و مشکلات موجود در مسیر توسعه صنعت گردشگری کشور گفت: «به‌رغم دستاوردهای بزرگ و کتمان‌ناپذیر این دولت در گردشگری و منافع حاصل از آن، اقدامات برخی ناآگاهان صدمات زیادی به روند این توسعه زد. در زمان حمله به سفارت عربستان، گردشگری زیارتی ایران آمار یک‌میلیون و ۷۰۰هزارنفری داشت، اما ۲۰ ماه بعد که آمار گردشگری سال ۹۵ باید به ۸٫۵میلیون نفر می‌رسید با ۸۵درصد کاهش، تعداد گردشگران زیارتی ما به ۲۶۶هزار نفر تنزل یافت.»
او ادامه داد: «ما در حوزه گردشگری در برخی موارد با نگاهی سنتی مواجه هستیم که گرفتاری بزرگی است. ما باید سهم خودمان را از درآمد گردشگری دنیا به‌دست بیاوریم و برای اینکه به این هدف برسیم باید از ظرفیت‌ها و امکاناتی که داریم به‌درستی استفاده کنیم.»
معاون گردشگری در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری «مهر» در مورد آمار گردشگران ورودی به کشور، توضیح داد: «در دنیا دو پایه آماری وجود دارد که بارها به آن اشاره کرده‌ایم. این پایه‌های آماری در همه کشورهای دنیا قابل‌استفاده است و با همین تعاریف کشوری مثل ترکیه اعلام می‌کند که میزبان ۳۵میلیون گردشگر است.»
رحمانی‌موحد تصریح کرد: «ما هم براساس تعریف جهانی گردشگر، با استفاده از آماری که پلیس مهاجرت کشورمان در اختیار می‌گذارد آمار گردشگران ورودی را اعلام می‌کنیم.»
او همچنین به سؤال خبرنگار روزنامه «توریسم» در مورد استفاده از ظرفیت گردشگری در مناطق آزاد گفت: «این مناطق قواعد و قوانین مربوط به خود را دارند. البته ما همکاری و هماهنگی لازم را با مناطق آزاد در مورد بحث گردشگری همیشه داشته‌ایم.»لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب رحمانی‌موحد: گردشگری با سه حوزه اجتماعی، فرهنگ و اقتصاد ارتباط دارد/ دستاورهای این حوزه با تلاش و زحمت‌های دولت و بخش خصوصی به‌دست آمده است – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :رحمانی‌موحد: گردشگری با سه حوزه اجتماعی، فرهنگ و اقتصاد ارتباط دارد/ دستاورهای این حوزه با تلاش و زحمت‌های دولت و بخش خصوصی به‌دست آمده است – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%86%d9%8a%e2%80%8c%d9%85%d9%88%d8%ad%d8%af-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%d9%8a-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%d9%87-%d8%ad%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%a7%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

دیدن آسمان در شب در نقاط مختلف جهان

در هرجای جهان آسمان در شب به راحتی دیده نمی شود بنابراین باید در مکان هایی اتفاق بیوفتد که یا کویر باشد یا وسیع .

به گزارش تالاب امروزه به علت گسترش شهرها و آلودگی‌های هوا و همین‌طور آلودگی‌های نوری، تماشای ستارگان در آسمان شب ممکن نیست. اما مکان‌هایی در جهان وجود دارند که آسمانی صاف با کمترین آلودگی نوری دارند.

در این مناطق، پس از غروب آفتاب، میلیاردها ستاره‌ در آسمان می‌درخشند. بدون هیچ وسیله‌ای میتوانید از تماشای این مناظر شگفت‌انگیز و کهکشان باشکوه، لذت ببرید.

جزیره‌ی ایستر «Easter Island»، شیلی

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

جزیره‌ی ایستر جزیره‌ای در اقیانوس آرام جنوبی و متعلق به کشور شیلی هست. این جزیره اکثر به خاطر تندیس‌های باستانی ۴۰۰ ساله، مشهور هست. به این تندیس‌ها که در امتداد ساحل دریا به خط ایستاده‌اند موآی میگویند. تعداد این تندیس‌ها ۸۸۷ عدد هست. بزرگ‌ترین موآی جزیره، پارو «Paro» نام دارد که وزن آن ۸۲ تن و ارتفاع آن ۹/۸ متر هست.

این جزیره در سال ۱۹۹۵، بعنوان میراث جهانی یونسکو گزینه شد. نخستین اروپایی که به این جزیره پا گذاشت، کاشف هلندی، Jacob Roggeveen بود که در پنج آوریل سال ۱۷۲۲ وارد جزیره شد. چون این روز مصادف با یکشنبه‌ی عید پارک یا ایستر بود، جزیره را ایستر نام‌گذاری کرد.

این جزیره ۱۶۳/۶ کیلومترمربع، وسعت دارد. بلندترین نقطه‌ی جزیره، قله‌ی آتشفشانی ترواکا «Terevaka» با ۵۰۷ متر ارتفاع هست. در این جزیره‌ی شگفت‌انگیز و دیدنی پس از غروب آفتاب، میلیونها ستاره تا طلوع دوباره‌ی آفتاب در آسمان شب می‌درخشند.

تریسیل «Trysil»، نروژ

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

هر شخصی که به آسمان شب و رصد ستارگان علاقه‌مند باشد، مطمئنا دوست دارد که شفق‌های قطبی، این پدیده‌ی شگفت‌انگیز را تماشا کند. بنابراین، نروژ در صدر لیست مقاصد مورد علاقه‌ی این افراد برای سفر قرار دارد. تریسیل، یکی از مکان‌هایی هست که در آسمانش می توانید طیف‌های رنگارنگ و زیبای شفق قطبی را تماشا کنید. تورهای متعددی برای رصد ستارگان در تریسیل برگزار میشود.

این منطقه اضافه بر اینکه برترین مکان برای رصد و تماشای آسمان شب هست، برترین مکان برای فعالیت‌های تفریحی در طبیعت نیز هست. ماهیگیری در رودخانه، سورتمه‌سواری، سافاری و اسکی از تفریحات پرهیجانی میباشند که در تریسیل انتظار گردشگران را میکشند.

مائونا کیا «Mauna Kea»، هاوایی

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

بهترین مکان های جهان برای دیدن شب

مائونا کیا به زبان محلی به معنای کوه سفید، آتشفشانی خاموش در جزایر هاوایی هست که ارتفاع آن از سطح دریا ۴۲۰۷ متر و از کف اقیانوس ۱۰۱۰۰ متر هست. از آخرین فوران آتشفشانی آن، ۴۶۰۰ سال می‌گذرد. از آنجایی که اکثر این کوه در زیر آب قرار دارد، ارتفاع آن را از سطح اقیانوس می‌سنجند.

با دقت به شرایط آب و هوایی اثبات و ارتفاع قله، این مکان، محل مناسبی برای ستاره‌شناسان و اهل نجوم شناخته شده هست و از سال ۱۹۶۴ که جاده‌ی مناسبی برای قله ساخته شده، تلسکوپ‌های متعددی برای رصد ستارگان احداث شده هست. رصدخانه‌ی مونوکی یکی از مراکز علمی دانشگاه هاوایی هست و تلسکوپ‌هایی قوی برای مطالعات رصدخانه‌ای دارد.

تورهای متعدد رصد ستارگان برای این منطقه وجود دارد. بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گردشگر در سال، به قله‌ی این کوه سفر می کنند.

منطقه حفاظت‌شده‌ی نامیب رند «NamibRand»، نامیبیا

رصد ستارگان، مهمترین فعالیتی هست که در این منطقه‌ی دورافتاده به گردشگران ارائه می شود. این منطقه که ۲۰۲۰ کیلومترمربع وسعت دارد، در بیابان نامیب واقع شده هست. نامیب یک بیابان ساحلی در جنوب آفریقا هست. اسم نامیب از ریشه‌ی «ناما» به معنی پهناور گرفته شده هست.

گردشگران معمولا به دو علت به این منطقه سفر می کنند: یکی تماشای حیات وحش شگفت‌انگیز آفریقا و دیگری رصد ستارگان و آسمان شب؛ ترکیبی که قطعا همۀ‌ی علاقه‌مندان به طبیعت و نجوم را راضی میکند.

پیک دو میدی «Pic du Midi»، فرانسه

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

معرفی بهترین مکان های جهان برای دیدن شب

پیک دو میدی، کوهی در رشته‌کوه پیرنه فرانسه هست که به خاطر رصدخانه‌ی بزرگش شهرت دارد. تولید این رصدخانه از سال ۱۸۷۸ آغاز شد. کسانی که در فصل تابستان به این منطقه سفر میکنند، معمولا تا قله کوه‌نوردی میکنند اما افرادی که زمستان را برای سفر به پیک دو میدی گزینش میکنند با تله‌کابین خود را به قله می رسانند. در این منطقه با کمک تلسکوپ‌های متعدد و تورهای همراه با راهنما میتوانید به تماشای کهکشان‌ها و دهانه‌های ماه بنشینید.

پارک ملی دث ولی «Death Valley»، کالیفرنیا

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

زمانی که خورشید در دث ولی غروب می کند، کهکشان راه شیری، زیباتر از همۀ وقت در آسمان تاریک خودنمایی میکند. این منطقه فقط دو ساعت با لاس وگاس فاصله دارد؛ جایی که نور نئون‌های تبلیغاتی، اجازه‌ی تماشای آسمان سحرانگیز شب را نمی دهد.

پارک ملی دث ولی، یک پارکی ملی در ایالات متحده هست که در شرق سیرا نوادا واقع شده ‌هست. این پارک، گرم‌ترین و خشک‌ترین پارک ملی در ایالات متحده و دومین نقطه‌ی کم‌ارتفاع در نیمکره‌ی غربی هست که پستی آن ۸۶ متر زیر سطح دریا هست. سالانه بیش از ۷۷۰٬۰۰۰ نفر از پارک ملی دث ولی بازدید میکنند تا ویژگی‌های متنوع زمین‌شناسی، حیات وحش بیابانی، مکان‌های تاریخی، چشم‌اندازها و آسمان صاف شبش را دیدن کنند.

پارک چری اسپرینگز «Cherry Springs»، پنسیلوانیا

این منطقه یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین مناطق جهان برای منجمان و علاقه‌مندان به رصد ستارگان هست. این پارک بعنوان نخستین منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی آسمان شب در پنسلوانیا شناخته میشود. منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی آسمان شب محدوده‌ای اطراف یک پارک یا رصدخانه هست که از ایجاد آلودگی نوری مصنوعی در آن جلوگیری میشود. به طور مرتب، برنامه‌های آموزشی و نجومی متعددی در این پارک برای مردم و گردشگران برگزار می شود.

اضافه بر رصد ستارگان، این منطقه امکانات دیگری هم برای گردشگران دارد. دوچرخه‌سواری کوهستان، کوهنوردی، کمپینگ و اقامت در طبیعت و اسنومبیل سواری از دیگر فعالیت‌های تفریحی هست که گردشگران در سفر به این منطقه، انجام میدهند. پوشش گیاهی و جانوری منحصربه‌فرد و غنی اطراف این منطقه هم بسیار دیدنی دقت هست.

بیابان آتاکاما «Atacama»، شیلی

معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول)

آشنایی با بهترین مکان های جهان برای دیدن شب

این بیابان یکی دیگر از مناطق محبوب برای علاقه‌مندان به رصد ستارگان هست. اضافه بر تورهای گوناگون نجومی، هتل‌های منطقه هم برنامه‌های ویژه‌ای برای تماشای آسمان شب برای گردشگران در نظر می گیرند.

منبع :kojaro.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای تفریحی جهانتور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری سواحل آنتالیاجاذبه های گردشگری جهانتور معرفی جاذبه های گردشگری دبی لست سکندشرایط آب و هوایی دبی در ماههای مختلف سال بیشترین کمترین دبی شرایط آب و هوایی در ماه ده مکان مشهور گردشگری در آلمانده مکان مشهور گردشگری در آلمان آلمان جاهای دیدنی آلمانمکانهای تفریحی آلمانجاذبه عصر ایران اقامتی شیرین در هتلی رویایی در توسکانی عکس خرداد به کدام بخش های هند سفر کنیم؟معرفی باکو و جاذبه های توریستی آن لست سکندبا لست سکند همراه باشید تا در ادامه با نحوه دسترسی به باکو جاذبه های دیدنی آن آشنا شویدعکس های طبیعت عکس های طبیعتتصاویر طبیعتعکس طبیعت زیباتصاویر طبیعتمناظر طبیعتعکس های طبیعت ، سرویس جدید پرشین‌گیگپرشین گیگ با بیش از یک دهه تجربه،‌ پرشین گیگ با رنگین کمانی از سرویس های ابری در بستری تور کیشتورهای لحظه آخری کیش اردیبهشت …کیشتورتور برای هر نفر در اتاق تخته تومانعکس های دیدنی جهان، تصاویر دیدنی جهان، بهترین مناطق جهان تصاویر دیدنی جهان،مناظر دیدنی جهان،نقاط دیدنی جهان،دیدنی جهان،دیدنی های جهان،دیدنی رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافهجدید ترین این بخش ماده غذایی برای حفظ لاغری صحبت کردن در مورد لاغری با بچه ها چگونه معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب بخش اول مکاندیدنآسمان دیدن آسمان در شب در نقاط معرفی مکان های جهان برای دیدن برای دیدن آسمان در شب بخش اول بهترین مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب بخش دوم مکانآسمانشب دیدن زیبایی های آسمان در شب در هرجای معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب بخش اول مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای تفریحی جهان تور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری برای اقامت برای در هتل های بخش گردشگری برترین مکان‌ها برای مشاهده آسمانِ شب باشد در یک شب رنگ های مختلف در آسمان است مکان برای دیدن معرفی سوئد و جاذبه های گردشگری آن لست سکند در بخش اول مراسم که در بعد پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری در جهان به شب آسمان معرفی بهترین مکان های گردشگری آسیا در نوروز مکان های گردشگری آسیا در نوروز معرفی بهترین مکان های برای هر شب اقامت در معرفی مکان های ناب گردشگری ایرانی با مشابه خارجی ما در این بخش به معرفی مکان های جذاب در جهان نمونه برای مجله گردشگری و دیدنی های جهان جاذبه های گردشگری مکان های دیدنی صفحه … دیدنی های جهان تور گردشگریمکان های تماشای این بالن های درخشان در آسمان شب بسیار محسور بخش اول معرفی جاذبه ها و مکان های گردشگری قطر جاذبه ها و مکان های گردشگری در جهان موارد کمی یک سافاری برای شما لذت ‌بخش معرفی مکان گردشگری زیبا در نیشابور عکس عکس های دیدنی جهان سایت گالری عکس بخش عکس های دیدنی جهان معرفی مکان گردشگری برای اطراق نیمروزی در

مطلب معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول) – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی مکان های جهان برای دیدن آسمان در شب (بخش اول) – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%a2%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b4/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه