تبلیغات
rahehal - مطالب آبان 1394
 
rahehal
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان


قدس آنلاین - زهره صداقت: هدست های واقعیت مجازی، بهترین و تحت تاثیر گذارترین روش برای تجربه ی واقعیت افزوده است.

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، شرکت هومیدو، هدست واقعیت مجازی را به بازار ارائه داده است که قیمت آن کم تر از 70 دلار می باشد و تقریبا هر قشری قادر به خرید آن خواهد بود.

این هدست واقعیت مجازی که به کمک تلفن همراه شما (سیستم عامل آندروید و یا iOS) کار می کند، می تواند با زاویه ی دید 100 درجه تصاویر را به نمایش در آورد و یا فیلم ها و تصاویر سه بعدی را برای شما نمایش دهد.

همچنین در پک خریداری شده چند بازی به صورت واقعیت مجازی افزوده وجود دارد. این هدست با داشتن چندین حس گر می تواند حرکات سر شما را دریافت کرده و با ارسال آن به تلفن همراه شما و محاسباتی که توسط تلفن همراه انجام شده، آن ها را پردازش و تصاویر را به نمایش در آورد.

به علت اینکه تمام محاسبات و فعالیت ها توسط تلفن همراه شما انجام می گیرد، این هدست کاملا بی سیم است و قیمت آن نیز 69.95 دلار می باشد.


کلید ‫واژه‌های مطلب:

|

|

|

|


لینک منبع و پست :هدست واقعیت مجازی هومیدو، تجربه ای متفاوت با قیمتی کم تر از ۷۰ دلار
http://qudsonline.ir/detail/News/320925نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

گریه مداوم نوزاد مخصوصا برای والدینی که تجربه نگهداری از نوزاد را ندارند بسیار سخت است. بر اساس تحقیقات جدید آواز خواندن بیش از صحبت کردن با نوزاد در آرامش او موثر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، محققان اظهار کردند: به طور طبیعی بشر به موسیقی توجه می‌کند. در واقع شنیدن موسیقی نوعی سرگرمی محسوب می‌شود. برخی اوقات با گوش کردن به موسیقی با آن همراه می‌شویم و ممکن است حرکات هماهنگی ایجاد کنیم.

محقق این تحقیق ایزابل پرتز استاد مرکز تحقیقات مغز، موسیقی و زبان دانشگاه فرانسه اظهار کرد: رفتار نوزادان با موسیقی درونی بوده و حرکت جسمی و روحی ندارند.

قسمتی از این تحقیق مربوط به تعیین توانایی روحی نوزادان بود.

محققان تمامی واکنش‌های کودکان به موسیقی مانند حساسیت به صدای مادر را ثبت کردند.

زمانی که نوزاد به قدر کافی آرام بود و والدین در پشت سر وی نشسته بودند آزمایش را آغاز کردند. محققان برای آرام کردن کودک موسیقی ترکی پخش کردند و نوزاد حدود 9 دقیقه آرام بود، در حالی که کودک با صحبت کردن حدود چهار دقیقه و با صدای والدین بیشتر از چهار دقیقه ساکت می‌شد.

طی این تحقیق محققان از موسیقی ترکی که با زبان مادری کودکان هماهنگ نبود استفاده کردند. سپس با صدای آواز مادر این آزمایش تکرار و نتایج مشابهی حاصل شد.

نتایج این تحقیق در نشریه نوزادان منتشر شده است.

انتهای پیام


لینک منبع و پست :آواز خواندن بیش از صحبت کردن در آرامش نوزاد موثر است
http://isna.ir/fa/news/94081408269/%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D8%AD%D8%A8%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AFنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

روبات‌های آینده خویش‌یادگیر هستند :: ITanalyze

 • روبات‌های آینده خویش‌یادگیر هستند :: ITanalyze

  نسل آتی روباتها توانایی حیرت انگیزی در یادگیری و به اشتراک گذاری آموخته هایشان خواهند داشت.

  توانایی یادگیری و به اشتراک گذاری هسته فرهنگ و تمدن انسانی به شمار می آید. اکنون گوشه هایی از این توانمندی حیرت انگیز در دنیای روباتها نیز به نمایش گذاشته شده است، جایی که روباتی از یک دانشگاه می تواند از روباتی در دانشگاهی دیگر بیاموزد.

  محققان دانشگاه کورنل بر اساس پلت فورم خاصی که پیشتر ارایه کرده بودند، نوعی روبات تحقیقاتی موسوم به PR۲ ساخته اند. این روبات آموخته است که یک سری کارهای ساده را انجام دهد، نظیر برداشتن لیوان از روی میز و قرار دادن آن بر روی در جایی دیگر.

  صدها کیلومتر آن طرف تر و در دانشگاه براون آمریکا، نوع متفاوتی از روبات طراحی و ساخته شده که به آن Baxter گفته می شود. این روبات آنچه را که PR۲ پیشتر آموخته دریافت کرده و می آموزد که آموخته های این روبات را چگونه برای انجام کارهای مشابه اما در شرایط متفاوت استفاده کند.

  به گزارش مهر این پروژه بخشی از تلاشی است که مشخص می کند روباتها چگونه می توانند اطلاعاتشان را به شیوه ای مناسب به اشتراک بگذارند. در صورتیکه این برنامه موفقیت آمیز باشد نیاز کمتری به برنامه ریزی دوباره روباتها خواهد بود.

  همچنین روباتها امکان آن را خواهند داشت که در حین روبرویی با شرایط جدید خود را به درستی تطبیق دهند.

  دانشمندان بر این باورند که همزمان با پیشرفت دانش طراحی و ساخت سیستمهای روباتیکی، در آینده روباتهایی ساخته خواهد شد که می آموزند و آموخته های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

 • پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

  به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا منطقه خراسان، سازمان فضایی ناسا قرار است طبق وعده‌اش با برگزاری نشستی مطبوعاتی در مقر خود واقع در واشنگتن، امروز در ساعت 15:30 به وقت گرینویچ خلاصه‌ای از پرونده رمزآلود وجود حیات در سطح کره سرخ را ارائه دهد.

  اعلام وجود حیات میکروبی و نشان دادن شواهدی از جریانات آبی در سطح این سیاره از جمله یافته‌های مهمی است که در این جلسه قرار است شرح داده شود.

  لوجندرا اوجها از موسسه فناوری جورجیا بر این عقیده است که در فصل‌های گرم سال جریانی مایع از آب و نمک در سطح مریخ جاری می‌شود.

  در صورت کشف آب در مریخ، شانس حضور موجودات فضایی در این سیاره افزایش خواهد یافت.

  در ماه آوریل، مریخ‌نورد ناسا که حدود سه سال در این سیاره مشغول تحقیق است، خاکی مرطوب شده با آب نمک را کشف کرد که نقطه انجماد را کاهش می‌دهد.

  سپس مریخ‌نورد در ماه سپتامبر صخره‌هایی زیر سطح زمین یافت که چهار برابر آنچه که پیش از آن تصور می‌شد مرطوب بود.

  علاوه بر این، تصاویر ماهواره‌ای که از سنگ‌ریزه‌ها در سطح این سیاره تهیه شده بود، نشان می‌داد روزی در این سیاره جریان آب وجود داشته است.

  با مطالعه تصاویر تهیه شده توسط مریخ‌نورد از سنگ‌های بازالتی و تیره سطح مریخ، گمانه‌زنی‌هایی از پوشیده بودن این سیاره از آب در سال‌های دور به میان آمد.

  کوین کوپاس، نویسنده این تحقیق می‌گوید که شواهد جدید از این گمانه‌زنی‌ها حمایت می‌کند. بسیاری از دانشمندان معتقدند که مریخ روزی سیاره‌ای مشابه زمین بوده است.

  ناسا در حال حاضر پنج فضاپیمای کاربردی را در اطراف و روی سیاره مریخ دارد: کاوشگرهای فرصت و کنجکاوی که به ترتیب در سال‌های 2004 و 2012 در مریخ فرود آمدند و مدارگردهای اودیسه مریخ، MRO و ماون که در مدار سیاره سرخ گردش می‌کنند.

  اودیسه مریخ در سال 2001، MRO در سال 2006 و ماون یک سال پیش به مدار مریخ وارد شدند.

  فضاپیمای مارس اکسپرس اروپا و ماموریت مدارگرد مریخ هند نیز از بالا به نظارت بر سیاره سرخ می‌پردازند و تعداد مدارگردهای عملکردی مریخ را به پنج رسانده‌اند.

  دوربین های‌رایز مدارگرد MRO شامل یک لنز تلسکوپی است که می‌تواند ویژگیهای کوچک تا یک متر را در سطح مریخ تشخیص دهد. این دوربین همچنین تصاویر را در طول‌موجهای نزدیک مادون قرمز جمع‌آوری کرده که به محققان در یادگیری کانی‌شناسی مریخ کمک می‌کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه